Umre ödüllü Siyer Yarışması’nın kayıt başvuruları başladı

Umre ödüllü Siyer Yarışması’nın kayıt başvuruları başladı
Yayınlama: 20.10.2022
A+
A-

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl Türkiye genelinde düzenlen Siyer Yarışması’nın bu yıl 12 Şubat 2023 tarihinde yapılacağı açıklandı. 12’ncisi düzenlenecek yarışmada dereceye girenlere umre ile çok sayıda ödül verileceği belirtildi.

Yarışmanın başvuru işlemlerinin 7 Ekim ile 22 Ocak 2023 tarihleri arasında Peygamber Sevdalılarının web sitesi üzerinden yapılacağı ifade edilen açıklamada, yarışmanın dört kategori şeklinde yapılacağı bildirildi.

Yarışma kategorileri ve sorumlu kitaplar

Vakfın Tanıtım ve Medya Başkanı Fevzi Aydın ise yarışmanın kategorileri, sorumlu kitaplar, başvuru koşulları ve genel bilgiler hakkında açıklamalarda bulundu.

“O’nu Oku, O’nu Yaşa” temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışmasının kategorileri ve sorumlu kitaplar hakkında bilgi paylaşan Aydın, şunları söyledi:

Umre ödüllü Siyer Yarışması’nın kayıt başvuruları başladı, Nusaybin Medya
http://peygambersevdalilari.com

“Yarışma kategorilerimiz şöyle: Birinci kategori: 4’üncü ve 5’inci sınıf öğrencileri, 2’nci kategori: 6’ncı-7’nci ve 8’inci sınıf öğrencileri, 3’üncü kategori: Lise öğrencileri 9’uncu- 10’uncu – 11’inci ve 12’nci sınıf ile örgün eğitimde okumayıp 2007 ve sonrası doğumlu olanlar, 4’üncü kategori: Diğer (belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar.)

Yarışma kitapları: Birinci ve 2’nci kategori: Yazar Sadullah Aydın’ın Semere Yayıncılıktan ‘Benim Canım Peygamberim’ adlı eser, 3’üncü ve 4’üncü kategori: Yazar Mehmet Emin Sütçü’nün Semere Yayıncılıktan ‘Server-i Enbiya’ adlı eser olacaktır.”

Başvuru koşulları ve genel bilgiler

Yarışmanın başvuru işlemlerinin 7 Ekim ile 22 Ocak 2023 tarihleri arasında http://peygambersevdalilari.com web sitesi üzerinden yapılacağını belirten Aydın, “Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfınca belirlenen http://peygambersevdalilari.com  web sayfasında yayınlanacak olan yarışma merkezlerinde, 12 Şubat 2023 Pazar 11.00-12.30 saatleri arasında tek oturumda aynı anda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara, yarışmaya giriş yerleri e-posta/sms yolu ile bilgilendirme yapılabilecektir.

Yarışmada A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü vardır. Kitapçıklarda birinci ve 2’nci kategoride 60 soru ve 90 dakika cevaplama süresi, 3’üncü ve 4’üncü kategoride 75 soru ve 90 dakika cevaplama süresi olup, puanlama 100 üzerinden değerlendirilecektir. Yarışma süresi bütün kategoriler için aynıdır.” dedi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması’nın kayıt başvuruları başladı, Nusaybin Medya

Yarışmanın ödülleri:

Tüm ödüllerin Türkiye geneli dağıtılacağını söyleyen Aydın, “Ödüllerimiz şunlardır: Birinci kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, akıllı bilekli saat gibi toplamda 400 ödül. 2’nci kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 600 ödül. 3’üncü kategoride: Dizüstü bilgisayar, çeyrek altın, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 150 ödül. 4’üncü kategoride: Dizüstü bilgisayar, yarım altın, çeyrek altın ve kol saati gibi toplamda 150 ödül olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yukarıdaki ödüller haricinde 3 umre ödülünün de olacağına dikkat çeken Aydın, bunlardan 3’üncü kategoriye (Lise) bir, 4’üncü kategoriye (Yetişkinler) de 2 umre ödülünün olacağını kaydetti.(İLKHA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Turtle beach stealth 600 g2. Te ofrecemos los estrenos más esperados y las noticias de cine de pasarela. Hotel terbaik di pulau pinang.