VİRÜS GÜNLÜĞÜ -13

1 Eylül Hong Kong’un başlattığı geniş çaplı bizi deşifre etme kampanyasına 500 binden fazla kişi başvuruda bulundu. Ancak birçok Hong Konglu Çin’in maddi ve personel desteğiyle başlatılan kampanyaya şüpheyle yaklaşıyor. Kampanyaya temkinli yaklaşanlar, Çin’in desteğiyle yürütülen çalışmada Hong Konglulardan DNA örnekleri toplanacağı endişesini taşıyor. Bu DNA örnekleri savaşı birçok ülkede devam ediyor. Yıllar önce ilik nakli bahanesiyle Türkiye’de de benzer bir çalışma yapılmış ve binlerce insanın DNA sonucu Amerika/CIA’ya peşkeş çekilmişti. Hong Kong halkı da…
The post VİRÜS GÜNLÜĞÜ -13 first appeared on İNZAR DERGİSİ. …

VİRÜS GÜNLÜĞÜ -13
Yayınlama: 25.08.2022
A+
A-

1 Eylül

Hong Kong’un başlattığı geniş çaplı bizi deşifre etme kampanyasına 500 binden fazla kişi başvuruda bulundu. Ancak birçok Hong Konglu Çin’in maddi ve personel desteğiyle başlatılan kampanyaya şüpheyle yaklaşıyor. Kampanyaya temkinli yaklaşanlar, Çin’in desteğiyle yürütülen çalışmada Hong Konglulardan DNA örnekleri toplanacağı endişesini taşıyor. Bu DNA örnekleri savaşı birçok ülkede devam ediyor. Yıllar önce ilik nakli bahanesiyle Türkiye’de de benzer bir çalışma yapılmış ve binlerce insanın DNA sonucu Amerika/CIA’ya peşkeş çekilmişti. Hong Kong halkı da böyle bir durumun yaşanmasından endişe duymuş olacak ki temkinli yaklaşanlar büyük bir yekûn oluşturuyor.

2 Eylül

ABD, bize karşı aşı geliştirmek, üretmek ve aşının ülkelere eşit şekilde dağıtımını sağlamak amacıyla oluşturulan küresel girişimde yer almayacağını açıkladı. ABD, buna gerekçe olarak Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) bu girişiminin başını çekmesini gösterdi.​ Eşit dağıtmak ve ABD zaten yan yana getirilmeyecek iki kavram. “Yumurtasını pişirmek için dünyayı ateşe verecek” Siyonistlerden sonra dünyayı menfaati için ateşe verecek ikinci güç de Coni olsa gerek. Dolayısıyla Dünya Sağlık Örgütü bahane ediliyor.

3 Eylül

Üye sayımız tüm dünyada 26 milyonu aştı. Yaydığımız salgın, resmi verilere göre dünya üzerinde 200’den fazla ülkede görüldü. Sekiz ayın sonunda dünya genelinde 867 binden fazla kişi de hayatını kaybetti. Bize göre kendisini bize adadı. Şu anda büyük bir şehir kadar nüfusumuz var, hedefimiz bir ülke kadar olmak. Biz bir ülke kadar yayılıp bağımsızlığımızı kazandığımız an, bu defa yeni bir özgürlük hareketi dünya halklarına musallat olacaktır. Bütün bu olumsuzluklara rağmen bu dünyaya hiç ölmeyecekmiş bağlanan bu kitleleri görünce Allah’tan yirmi otuz yılda bir bizim gibi bir belaya duçar olup inim inim inliyorlar.

4 Eylül

Yayılma hızımıza rağmen tüm okullarda eğitime başlanan Fransa’da ilk haftada 22 okul bizim yüzümüzden kapandı. Fransa Milli Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer, 22 okul ve 100 kadar sınıfı üyelerimizin tespiti sonrası kapatma kararı aldıklarını açıkladı​. Aç  – kapat oyunu bizim için de eğlenceli bir oyuna dönüştü.

5 Eylül

ABD’de yapılan bir çalışma 1 Ocak 2021’e kadar ülkede kurban sayısının 410 bini bulacağını öngördü. Bu da gelecek 4 ayda 224 bin kurban daha demek. Sekiz ayda kat ettiğimiz mesafeyi dört ay gibi kısa bir sürede kat edeceğiz. Hızımıza nazar değmemesi için kurban mı adasak. Sahi bunca kurbandan sonra kurban kesmek de ne oluyor. İyice saçmalamaya başladım.

6 Eylül

Avustralya’da merkezimiz haline gelen Victoria eyaletinde tecrit tedbirleri eylül sonuna kadar uzatıldı. Bu kıtadaki merkez üssümüzü bırakmaya niyetimiz yok. Yeni üsler edinmek için seferber olmuş durumdayız.

7 Eylül

Nüfusu 1 milyar 326 milyondan fazla olan dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri Hindistan’da üye sayılarımız hızla artıyor. Ülke, bugüne dek görülen 4 milyon 208 binden fazla üyeyle dünya sıralamasında ikinci sıraya yükseldi. Uzun süredir dünyada en çok üye görülen ABD’nin ardından ikinci sırada Brezilya yer alıyordu. Hindistan’da resmi verilere göre bugüne dek 71 binden fazla kişiyi de kurban aldık.​  Hastanelerdeki uygulamalara bakılırsa varlık sebebimiz daha net anlaşılır. İnsanlara müdahale sosyal sınıflarına göre değişir. Kast sistemi bütün katılığıyla devam ediyor. Paryalardan birinin ölümü bir sineğin ölümü kadar etki etmiyor. Üst sınıfların yakılma töreni bile kişinin sosyal sınıfının bir işareti olarak görülüyor.

8 Eylül

Amerika ve Avrupa’nın önde gelen dokuz aşı üreticisi, hızlandırılmış aşı çalışmalarının beraberinde yeni riskler getireceği yolundaki kaygılar üzerine bir açıklama yaptı. Aşı üreticisi şirketler bu süreçte bilimsel standartlardan şaşmayacaklarının garantisini verdi​. Hiçbir garanti insanoğlunun kafasındaki şüpheyi giderecek kudrette değildir. Bir “acaba” beyinde binlerce soru işaretinin uçuşmasına sebep olur. Bu soru işaretleri katlanarak devam edince kurbanın beyninde bir ur gibi yayılır ve kurbanı kontrol altına alır.

9 Eylül

İngiliz ilaç firması AstraZeneca, aşı çalışmasına katılan deneklerden birinde sebebi açıklanamayan bir hastalık görülmesi üzerine aşının küresel denemelerine ara verdiğini açıklad​ı.

10 Eylül

Dünyada kurban sayısı 900 bini aştı. Dünya genelinde bugüne kadar bize üye olan kişi sayısı da 28 milyonu geçti.​ Yedi günde otuz üç bin… Hiç de fena bir sayı değil…

11 Eylül

Türkiye’de İçişleri Bakanlığı tarafından üyelikleri deşifre olan ve kendilerine evde kalmaları gerektiği söylenmesine rağmen karantina şartını ihlal edenlere karşı özel önlem alınacağı açıklandı. Şimdiye kadar İçişleri Bakanlığı, karantina şartına rağmen evi dışında olduğu belirlenen üyelerimize sadece idari para cezası uyguluyordu. Bundan sonra üyemiz olmasına rağmen kamu sağlığını tehdit edenler artık yurt ve pansiyonlarda zorunlu izolasyona tabi tutulacak. Bir nevi cezaevi… Bu arada izolasyona tabi olanların birlikte kuracakları ilişkiyi de merak etmiyor değilim. Boccaio bugün yaşasaydı herhalde Decameron II kitabını kaleme alırdı.

12 Eylül

ABD’de bulaşıcı hastalıklar alanında en üst düzey yetkili Dr. Anthony Fauci bizden dolayı yaşanan süreçte yaşamın ancak gelecek yılın ortası ya da sonuna doğru normale dönebileceğini söyledi. Bu iyimser bakış bile birçok kişiyi rahatlattığına göre insanların içindeki ruh hallerini siz düşünün.

Kanada’da mart ayından bu yana ilk defa kurban almadığımız bir gün kayda geçti. Yani Kanada’da bugün işler kesat.

13 Eylül

New England Journal of Medicine, maske takmanın hastalığın şiddetini azaltmaya ve yeni üyelerdeki semptomları azaltmaya yardımcı olabileceğini yazdı. Tıp dergisindeki makalede maske takmanın bize karşı bağışıklık oluşmasına katkıda bulunduğu ve bunun yayılmamızı daha da azaltabileceği ifade ediliyor. Aslında maskeli yüzünüze bir maske daha geçirin demek istiyorlar. İnsanlar sanki birbirlerine karşı maske takmıyormuş gibi. Yapmacık tavırlar bir maske değil mi, riya bir maske değil mi, yalan örtüsü kumaşı kalın bir maske değil mi? Sahi insanlar içinde bütün duygu ve düşüncelerinin ekranlarda görülmesinden rahatsız olmayacak kimse var mı? Mademki tüm insanlarda bir maske var, öyleyse ikinci maskeye alışmak da çok zor olmayacaktır.

14 Eylül

Brezilya’da kurban sayımızın 132 bini geçtiği açıklandı. Resmen bir koloni kurduk Brezilya’da.

15 Eylül

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) üye sayımızın tüm dünyada yakında 29 milyonu aşacağını, kurban sayısının ise yaklaşık bir milyonu bulacağını kaydetti. Bu ileri görüşlülükten ziyade bir çaresizlik beyanı.

 

The post VİRÜS GÜNLÜĞÜ -13 first appeared on İNZAR DERGİSİ.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.