Depremde hasar gören Nusaybin PTT binası kapatıldı

Depremde hasar gören Nusaybin PTT binası kapatıldı
Yayınlama: 21.02.2023
A+
A-

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen iki deprem sonrası hasar gören PTT Nusaybin binası bugün itibariyle mühürlenerek kapatıldı.

Uzun yıllardır PTT ve Türk Telekom binası olarak hizmet veren Selahattin Eyyubi Mahallesindeki bina, Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen deprem sonrası hasar aldı. Mardin İl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekiplerinin binada yaptığı incelemelerden sonra binanın tahliye edilmesi kararı verildi.

Bunun üzerine PTT ve Türk Telekom müdürlüğü ekipleri binayı tahliye etti. Alınan kararın Nusaybin Belediyesine iletilmesi sonrası Nusaybin Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ilçe Zabıta Müdürlüğü ekipleri PTT ve Türk Telekom binasını; “Ağır hasarlı olarak tespit edilen binanın can ve mal güvenliğini tehlike arz ettiği için gerekli emniyet tedbirleri alınarak tahliye işlemi yapılması” yazısını asarak binayı mühürledi ve kapattı.

Öte yanda vatandaşların, yeni PTT binası açılıncaya kadar işlemlerini PTT şubelerinde yapabilecekleri bildirildi. PTT’nin iki gün içerisinde belirleyeceği yeni bir binada hizmet vermesi bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.