HÜDA-PAR Yasin börü ve arkadaşlarını fotoğraf sergisi düzenliyor

HÜDA-PAR Yasin börü ve arkadaşlarını fotoğraf sergisi düzenliyor
Yayınlama: 04.10.2023
A+
A-

HÜDA-PAR Mardin’in Nusaybin ilçesinde Yasin börü ve arkadaşlarını fotoğraf sergisini 7 Ekim de cumhuriyet meydanında düzenleyecek

HÜDA-PAR Nusaybin ilçesinde teşkilatı Yasin börü ve arkadaşlarını için fotoğraf sergisi düzenleyeceğini duyurdu ilçe teşkilatından yapılan açıkla şöyle

“6-8 Ekim 2014 Suriye’nin kobani şehrine yönelik saldırıların bahane edilerek dindar ve masum insanlara yönelik başlatılan ve kan donduran katliamlar yapılmış,Bir kurban bayramında Yasin börü ve arkadaşlarının yoksul vatandaşlarımıza kurban eti dağıtırken kurban olduğu,oluk oluk müslüman kanının akıtıldığı,dindar halka yönelik saldırıların yoğun olarak yaşandığı bu tarih, başta dindar bölge halkı olmak üzere Türkiye’nin toplumsal hafızasında,acısı dinmeyen bir yara olarak varlığını korumaktadır.

Kaos ve katliam ortamında insanların can ve mal güvenliği kalmamış,canlara kastedilmiş,iş yeri yağmalanmış,arabalar yakılmış,ambulanslar engellenmiştir.

HÜDA-PAR ‘ın onlarca teşkilatına taşlı ve silahlı saldırılar düzenlenmiştir. Başta şehit Yasin börü ve arkadaşları olmak üzere onlarca vatandaşımız katledilmiş,yüzlercesi de yaralanmıştır.

Tarihe kara bir leke olarak geçen bu katliamın dokuzuncu yıl dönümünde hayatını kaybeden başta Yasin börü ve arkadaşlarını anmak münasebeti ile HÜDA-PAR olarak 07 Ekim saat 10:00-18:00 saatleri arasında cumhuriyet meydanında resim sergisi düzenlenecektir.

Tüm halkımız davetlidir.” Denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.