İNZAR DERGİSİ MART SAYISI ÇIKTI!

İNZAR DERGİSİ MART SAYISI ÇIKTI!
Yayınlama: 08.03.2023
A+
A-

 

Ramazan ayını ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen “Asrın Felaketi” olarak adlandırılan depremi sayfalarına taşıyan İnzar Dergisi Mart sayısı çıktı.

“Evet! Musibet zamanı uzundur; safâ zamanı ise pek kısa oluyor”, demiş tecrübe ehli. Lakin içinde bulunduğumuz üç aylar, idrak ettiğimiz Miraç ve Şaban ayı gibi fazilet dolu zaman dilimleri yavaş yavaş bizi rahmetin mavi atlas ikliminin dünyasına sürüklüyor. Vefat çok, ağlayan yok. Musibet acı, ama sabır zirvede.” İfadelerine yer verilen derginin editör yazısında; yardım ve dayanışmada STK’lar yarışta iken teşvikler, meydanlarda izzet ve ikramlar, bu ayın 23’ünde başlayacağımız Ramazan orucunun bize hatırlattıklarını “Başyazımızın hatırladıkları”nda ele alındı.  Mehmet Şenlik hocanın “Ramazan, müminlerin arınma ve kuşanma ayıdır” konusunu işledi. Kur’an’ın kendisinde indirildiği bu ayda “Kur’an’ı Yaşamak” Dr. Abdulkadir Turan hocanın yazısı, Deprem gibi bir musibetin detaylarını ilk günden beri sahada olan Umut Kervanı İnsani yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtalan’ın verdiği bilgiler dergide yer aldı. “Lütfen artık hak etmediğimiz hayatı yaşamayalım” yazısıyla Mehmet Göktaş Hocanın yazısına yer verildi.

Ayrıca Halepçe Katliamı, Üstad Bediüzzaman’ın vefat yıldönümlerini, Mart ayının Mustazaflar Haftasını barındırdığını,  “Unutkanlık enkazında kalmak” ifadesiyle de Mine Turan’ın yazısını ayrıca dergide dikkat çeken yazılar arasında yerini aldı.

Yine bu sayıda şiir, kültür-sanat, edebiyat ve siyasete dair konulara yer verildi.

Abonelik için inzardergisi.com

0212 562 6006

The post İNZAR DERGİSİ MART SAYISI ÇIKTI! first appeared on İNZAR DERGİSİ.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.