Kayabaşı, Deprem yardımları için Dernek yöneticilerine teşekkür etti

Kayabaşı, Deprem yardımları için Dernek yöneticilerine teşekkür etti
Yayınlama: 20.02.2023
A+
A-

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan deprem sonrası yardım seferberliğine katılan Nusaybin’deki Dernek Yöneticilerine teşekkür etti.

Sayın Kayabaşı, Alika, Bublana, Hamika ve Omerka Aşiret dernekleri başkan ve yöneticilerini Belediye Başkanlığında ağırladı.

Ülkemizin 7,7 şiddetinde, ardından da 7,6 şiddetinde iki depremle sarsıldığını belirten Sayın Kayabaşı, Asrın felaketi diyebileceğimiz bu depremlerin 10 büyük ilimizde çok büyük yıkımlara sebep olduğunu bildirdi.

Deprem sonrası yardım çağrılarının yapıldığı ilk dakikadan itibaren Nusaybin’de vatandaşlarımızın adeta seferber olduğunu kaydeden Sayın Kayabaşı, “Deprem sonrası Kaymakamlık ve Belediye aracılığıyla yaptığımız yardım çağrısı sonrası vatandaşlarımız seferber oldu. Kısa sürede hazırladığımız yardım tırları konvoylar halinde deprem illerindeki koordinasyon merkezlerine ulaştı. Siz değerli derneklerimiz, STK’larımız, muhtarlarımız, 7’den 77’ye tüm Nusaybinli hemşehrilerimiz az çok demeden elinden ne geldiyse katkı yaptı. Aziz Nusaybinli hemşehrilerimle gurur duyuyorum. Bu yardımlar milletimizin yüce kalbini gösteriyor. Yaptığınız yardımlar için Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Milletçe bu yaraları hep birlikte saracağımızı ifade eden Sayın Kayabaşı, İlçemizde misafir edilen afetzede vatandaşlar için de yapılan çalışmalarda koordinasyonun süreceği belirtti.

Toplantının sonunda dernek yöneticileri, duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.