Nusaybin’de Filistin şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı

Nusaybin’de Filistin şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Yayınlama: 12.10.2023
A+
A-

HÜDA PAR ilçe teşkilatı , “Aksa Tufanı” operasyonunda şehit edilen Filistinli mücahitler için Nusaybin’de  gıyabi cenaze namazı  ve işgal rejimine karşı başlatılan mücadeleye destek programı düzenledi.

“Aksa Tufanı” operasyonu 5’inci gününde  HÜDA PAR Nusaybin  ilçe teşkilatı tarafından  Yatsı namazına müteakiben, ilçenin tarihi  Zeynel Abidin camisinde Filistin şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı

Namaz öncesinde  konuşan HÜDA PAR ilçe teşkilatı başkan yardımcısı Seyfettin Ağırman Siyonistler. Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket etmektedirler dedi

Ağırman;  “Değerli Mescid-i Aksa murabıtları! Bir asırdan uzun bir süredir Siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliam devam etmektedir. Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler.

Her geçen gün işgali genişletmekte, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı necis postallarıyla kirletmekte, kutsiyetini hiçe saymakta ve adeta bütün bir İslam alemine meydan okumaktadır.

Filistin halkı, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanmak, kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini ve şerefini korumak için “aksa tufanı” adı ile bir hareket başlatmıştır.

Her gün şehit vermesine rağmen, direnişi cephe cephe büyüten Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki mazlumiyet değil, direniş erdemdir! Erdemli Filistin halkının haklı mücadelesinde muvaffak olması için dualarımızı  gönderiyor ve bu vesileyle şehit olan kardeşlerimizin cenaze namazlarını giyaben kılmak için burada bulunuyoruz.

Yüce Allah yardımcıları olsun, onları muzaffer eylesin.

En yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz.

Filistin halkına selam olsun!   Kahraman mücahitlere selam olsun!  Direnişe ve dirilişe selam olsun! Allah hepinizin hayrını şimdiden Kabul etsin.” Şeklinde  konuştu   yapılan  program  molla Salih Çevik’in dualarıyla son buldu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.