Nusaybin’de Modern Tıp İslam ve Sağlık Konferansı düzenlendi

Nusaybin’de Modern Tıp İslam ve Sağlık Konferansı düzenlendi
Yayınlama: 08.10.2023
A+
A-

Nusaybin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Prof. Dr. Ahmet Hamidi Vakfı işbirliğinde branşlarında uzman 15 Doktorun katılımıyla “Modern Tıp İslam ve Sağlık” konferansı düzenlendi.

Mitanni Kültür Merkezinde düzenlenen Konferans, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Konferansın açılış konuşmasını yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Konferansın Nusaybin için önemine değindi.

Kayabaşı konuşmasında; “Dünyanın İlk Üniversitesi Nisibis Akademisi – Mor Yakup Kilisesinin bulunduğu ilçemizde böyle önemli bir Bilim Kongresi düzenlemek bizim için çok önemlidir. Her biri branşında uzman 15 hekimimiz burada siz kıymetli hemşehrilerimizle buluştular. Bilim Kongremizde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu tür kongre ve konferanslarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Konferansta bir konuşma yapan Prof. Dr. Ahmet Hamidi de, İslam’ın tıp alanında büyük ilerlemeler kaydettiğini söyledi. İbni Sina’nın tıp eserlerinin 600 yıl boyunca Avrupa’da okutulduğunu vurgulayan Hamidi, İslam toplumu olarak bizi eskiye daha doğrusu aslımıza dönmemiz için gece gündüz çalışmamız gerektiğini belirtti.

Konferansın sonunda konuşmacı uzman 15 uzman doktor, katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.