Umut Kervanı Nusaybin depremzedeler yararına kermes düzenledi

Umut Kervanı Nusaybin depremzedeler yararına kermes düzenledi
Yayınlama: 03.03.2023
A+
A-

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem sonrası yaraların sarılması için Umut Kervanı Nusaybin, depremzedeler yararına kermes düzenledi.

Nusaybin ilçesinde yer alan Zeynel Abidin Cami önünde Umut Kervanı Nusaybin tarafından kermes düzenlendi.

Cami önünde düzenlenen kermese HÜDA PAR Nusaybin ilçe başkanı Halil Talayhan, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, ilçe müftüsü Hasan Yeşildal iştirak ederek kermese destek oldular.

Minik çocuklar, topladıkları harçlıklarını ve kumbaralarını depremzedelere gönderilmek üzere Umut Kervan’ına bağışlayarak örnek bir davranış sergiledi. 

Yapılan kermes hakkında bilgi veren Umut Kervanı Nusaybin temsilcisi Selman Kardaş, depremzedelerin yararına hayırseverlerin destekleriyle kermes düzenleyerek bir nebze de olsa katkıda bulunduklarını belirterek, “Umut Kervanı Nusaybin olarak depremzedeler yararına kermes düzenliyoruz.

Halkımızın kendi imkanlarıyla hazırladıkları yemekleri getirerek bizler de satışını yapıp deprem bölgesindeki kardeşlerimize yardım elini uzatmaya çalışıyoruz.

Katkısı olan herkesten Allah razı olsun. Biz Umut Kervanı olarak her zaman depremzede mağdurları ve muhtaç olan ailelerin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.