Yiğitlerin Terazisi Yiğitlerdir

Yiğitlerin Terazisi Yiğitlerdir
Yayınlama: 30.06.2024
A+
A-

                    

        Evet Filistin’de, Batı şeria’da ve Gazze de bir çok katliamlar yaşandı nice canlar şehid oldu, bedenler parçalandı, şehirler yerle bir edildi. Milyonluk şehirlerden eser kalmadı. Her yer kerbela, her yer viran, her yer kan revan.

      Yahudinin tarihi araştırıldığında barbar, zalim, kafir ve yeryüzünün en gaddar kavmi olduğu Kuran’ın bir çok ayetinde rastlamaktayız, yahudiler var oldukça yeryüzünde fitneler, savaşlar, felaketler, kaoslar bitmeyecek, azıcık islami okumuşluğu olan bir müslüman az çok yahudilerin yeryüzünün melunları olduğunu biliyorlar. Melunlukları da devam edecektir.

      Asıl söylemek istediğim, orda kahramanca mücadele veren Hamas, İslami Cihat Hareketi ve diğer İslami camiaların orda kahramanca çarpışmaları, akıl ile izah edilecek bir durum olmadığını aklın dibe vurduğu, şehadeti zevkle kabullenmeleri, şehadet onların morallerini hiç bozmadığını, moral bozukluluğun hiç görülmediği yanı başlarında anneleri, babaları, hanımları, çocukları bombalarla parçalanmış cesetleri gördükleri halde hiç üzülmediklerini ve mücadelelerine hiç ara vermediklerini, bununla beraber moralmen çok iyi bir durumda olduklarını, kararlılık ve azimlerinden hiç bir şey kaybetmedikleri bütün imkansızlıklara ve ambargolara rağmen, açlığa sefalete ve hertürlü zor şartlara rağmen Mucahitlerin mücadelesi, tankları havaya uçurması, yahudi askerlerini öldürmeleri, yerle bir olmuş enkaz, yıkık, dökük binaların arasında siyonist yahudileri vurmaları, onlardaki bu aşk ve heyecanları aklımızı devre dışı bırakıyor. bir gencin düğün hazırlığı yaptığı gibi üzerindeki heyecandan kat kat daha fazla bir azimle şehadete koşmaları hele hele tekbir getirip yahudilere saldırmaları, Allaha olan tevekkül, azim ve cesaretleri imanın zirvesinden başka ne olabilir.İşte dünya tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş bir mücadele olup, bu mücadeleye hakiki iman derim. Bu mücahidler ya şehid olurlar, ya gazi olurlar, yada galip gelirler. Dördüncü şık yoktur.

       Dedik ya, yiğitlerin terazisi yiğitlerdir. Ben kendimi bu yiğitler terazisinde tartmaya çalışıyorum. Biraz deli olup imtihanı unutmak istiyorum. Diğer taraftan, kendimi aldattığımı biliyorum. Bu ikilem arasında gidip gelip bazen imanımdan şüpheleniyorum. Bazen insan olmaktan utanıyorum. Bu aciz biçare durumum nasıl islami bir şahsiyet olarak kendimi konumlandırabilirim. Kendimi Allahın huzurunda savunacak bir dayanak olmadığı gibi, bunun hesabı nasıl verileceği düşünceler beni kahr-u perişan ediyor.

         Müslüman ülkelerden umut kesilmiş. Herkes bir bahane, bir mazaret veya ekonomik bir durumu ileri sürerek savaşın dışında kalmaya çalışıyorlar. Görünen o ki hiç bir islam ülkesi gayrete gelmez hep seyredecekler.

       Gözler semaya dikilmiş. Ya Rabbi bu ümmete bir daha Selahaddin gibi bir yiğidi gönder ve bizleri de ona asker kıl ki bir daha Kudüs, Mescid-i aksa ebeden özgür olsun…

                                   Faruk ER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.