Mardin Umut Kervanından “kırtasiye yardımı” çağrısı

Mardin Umut Kervanı, eylül ayında başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılında yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

Mardin Umut Kervanından “kırtasiye yardımı” çağrısı
Yayınlama: 29.08.2022
A+
A-


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mardin Umut Kervanı Üyesi Mücahit Önen, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ihtiyacını karşılamak için hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Önen, yetim ve muhtaçlara yapılacak olan yardımları hayırseverlilere çağrıda bulunarak, “Mardin Umut Kervanı olarak birçok alanlarda yardımlarda bulunuyoruz. Bu yaptığımız yardımları siz hayırseverlerimizin desteğiyle yapıyoruz. Okul dönemi yaklaştı bizim yardım yaptığımız alanlardan bir tanesi de kırtasiye yardımıdır. Bu dönemde inşallah, muhtaç kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunacağız, yardımsever halkımızın desteklerini bekliyoruz. Yapacağınız yardım belki bizim açımızdan çok küçük bir meblağ olarak gözükebilir.” dedi.

Yardım miktarını 250 lira olarak belirlediklerini söyleyen Önen, “Bu meblağ sizin açınızdan küçük gözükebilir ancak bizim yetim ve muhtaç kardeşlerimiz için bu büyük bir yardım olacak. Belki de yıl sonuna kadar sizin yardımlarınızla almış olduğumuz kırtasiye malzemesini kullanacaklar ve bu anlamda herhangi bir sıkıntı yaşamadan bu yılı tamamlayabilecekler. Bu anlamda bütün hayırsever kardeşlerimizin desteklerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.